Archive for Grudzień, 2012

Wczoraj (28.12.2012) byłem na Torwarze zobaczyć musical 3D „Polita”.
Obstawiam, że każdy przy odrobinie chęci mógłby wejść na tę sztukę bez biletu. Jak można nie sprawdzać QR code-ów przed wejściem na wydrukowanych biletach???
Siedzimy sobie i przede mną była śmieszna scena: dwie pary miały bilety na te same miejsca. Przyszła Pani z obsługi i mówi „ale Państwo mają bilety na jutro”, na to para „ale my już przyszliśmy” i babka co…??? usadowiła ich gdzie indziej, a bilety jak mniemam mogą sprzedać, bo laska z obsługi nie spisała nic. No nic, do musicalu.
Musical super. Treść bym ocenił na 4-5/10, ale formę na 9-10/10. Kurcze, jak to super wyglądało. A w ogóle dlaczego sztukę sponsoruje kto??? … Bydgoszcz!!! Pierwszy akt dużo lepszy od drugiego, przynajmniej w warstwie wizualnej. Scena snu, w której Natasza Urbańska wije się z wężami, które są wyświetlane za nią – dla mnie rewelacja. Scena psychotycznego snu – nie gorsza. Natasza co by nie powiedzieć – strasznie utalentowana kobieta. Pięknie śpiewa, oka nie męczy i do tego pięknie się porusza. Nie wiem dlaczego ludzie ją nienawidzą na tyle, żeby nie pozwalać jej wygrywać w różnych talent show, no sorry: Mucha vs Urbańska??? W tańcu???!!! No comment.
Sama historia o Poli Negri – ot opowiastka życia. Niewątpliwie jednak coś warte zobaczenia z powodów opisanych przeze mnie powyżej. Jeśli będziecie kupować miejsca, kupujcie raczej poza płytą od rzędu drugiego wzwyż. Jeśli na płycie to tylko pierwsze rzędy z bloków rzędów. Płyta jest płaska i jak usiądzie przed wami ktoś typu „ja” (187cm) no to słabo. Więc najbezpieczniej z tyłu już na stromych rzędach. Po prawej i lewej stronie sceny przy suficie są dodatkowo telebimy 2D jakby ktoś chciał zobaczyć grymas występujących na przykład.
Zdecydowanie polecam się wybrać.

Categories: Sztuka